Tipy

7 způsobů, jak musíte ozdobit velikonoční vejce

Už vás nudí velikonoční klasika? Dejte tomu letos šmrnc a dostaňte koledníky do kolen. Jak? Takhle:

Chce to štempl

Mají vaše vajíčka co říct? Tak je nechte mluvit. Stačí, když si pořídíte razítko, ve kterém můžete měnit písmenka a stavět vlastní věty. Nejdříve ze všeho ale nabarvěte vajíčka jak jste zvyklí a nechte pořádně oschnout.

Pak vezměte menší razítko, vyskládejte do něj svou větu a tiskněte. Dejte ale pozor, aby se vzkaz otiskl celý. Vajíčko je totiž oválného tvaru, jak víme. Udělejte si raději zkušební, nenabarvenou várku, ať tomu přijdete na kloub.

vejce razítko

Disco vajíčka

Máte rádi blýskavé předměty? Tak si připravte kraslice jako z diskotéky. Stačí vám jen lepidlo, obyčejná tužka s gumou a různě barevné třpytky. Vyfoukněte vajíčko a pořádně osušte. Tužku namočte do lepidla gumou napřed a udělejte na vajíčku v pravidelných rozestupech tečky. No a pak už jen vajíčko opatrně vyválejte ve třpytkách a je to.

třytkatá vejce

Vajíčko jako školní tabule

Znáte tabulové barvy? Tak se seznamte. Je to lehce roztíratelná akrylová barva, která vytvoří na čemkoli povrch, který znáte ze školních tabulí. Jde na něj kreslit křídou, kterou mokrou houbou pohodlně setřete a můžete psát nanovo. A tak furt dokola. Třeba celé Velikonoce. Tuhle kouzelnou barvu si můžete koupit tady.

křídová vejce

Hombré kraslice

Tahle krásná vajíčka vyrobíte opravdu jednoduše. Ponořte vejce do sklenice s barvou tak, aby sahala přibližně do jeho třetiny. Po několika minutá přilijte trochu vody, zase pár minut počkejte, dolejte další vodu a postup opakujte tak dlouho, dokud nebude vajíčko úplně pod hladinou. Vznikne vám stylové barevné hombre, kterým se můžete chlubit v celé ulici.

hombre vejce 1

Vejce s kravatou

Tohle je super jednoduchý a zároveň geniální trik. Stačí najít pár starších vzorovaných hedvábných kravat (raději zkontrolujte štítek, s polyesterem to nefunguje). Klidně použijte i ty ošklivé! Ke kvádru možná vypadají děsně, na vajíčkách se ale budou určitě vyjímat.

kravaty 2

První, co uděláte je, že kravatu zničíte. Odstraňte švy a další zbytečnosti, aby vám zbylo jen čisté hedvábí. Odstřihněte dostatečně velký kousek, abyste do něj mohli vejce celé zabalit. Zabalte ho do uzlíčku podle obrázku tak, aby potištěná strana látky přiléhala ke skořápce. Snažte se vejce obalit co nejtěsněji, vzor pak bude sytější. Ale pořád je to vejce, tak ať ho nerozbijete.

Pozor, s balením nejsme u konce. Teď ještě vejce zabalte do lehkého kusu látky. Použít můžete třeba starý povlak na polštář, nebo utěrku.

kravaty 1

No a teď přichází nejdůležitější část. Ponořte vejce do vody, přidejte ocet a přiveďte k varu. Po 20 minutách je vytáhněte, nechte okapat, vychladnout, rozbalte je a žasněte!

kravaty 3

Cibulová mozaika

Ano, tohle zvládne cibule. Super, co? Stačí, když vezmete jakékoli zelené lístky, naaranžujete je na vejce, přetáhnete punčochou, pořádně utáhnete a zavážete. Ve velkém hrnci dejte vařit vodu s jedním hrníčkem vinného octa a přihoďte šlupky z 10 cibulí. Vařte 45 min. pod pokličkou.

Pak přidejte vajíčka a nechte zvolna bublat tak dlouho, dokud nechytnou požadovanou barvu po celém svém povrchu. Potom vytáhněte, zbavte punčochy, nabodněte na špejle, zapíchněte třeba do květináče, a nechte oschnout. A tadáááá!

cibule

Kraslice s kérkou

Tak tohle je stylovka. Už jste někdy měli na velikonoce potetovaná vajíčka? Nebo kdykoli jindy? Asi tušíte, jak na to. Nakupte žvýkačky s tetováním a postupujte tak, jako kdybyste tetovali sebe. Až na to, že tentokrát budete obrázky lepit na vyfouknutá vajíčka. Velikonoce jako v motorkářském gangu.

tetování vejce

Sháníte další velikonoční dekorace? Vyberte si tady.

1 komentář

Přidat komentář