Tipy

12 žhavých tipů, kde letos zažijete nejlepší pálení čarodějnic

Poslední dubnovou noc bývá na některých místech celkem horko. Možná i ve vás doutná pocit, že byste rádi vyrazili do přírody zneškodnit pár čarodějnic, ale nemáte nápad. Tak to už vás teď pálit nemusí. Dali jsme vám dohromady pár akcí, kde to letos bude vřít. A dáme za ně ruku do ohně.

Pražské pálení

Ladronka – tenhle slet čarodějnic je největší v Evropě. Ještě před tím, než v ohni slavnostně skončí čarodějnice, můžete si na něm opéct buřty. Nebo si koupit naopak něco zdravého, dobrého a třeba i exotického v místních stáncích. Čarodějnice na Ladronce totiž letos zahájí FOOD FESTIVAL. Kromě tradičních dobrot bude možné ochutnat speciality ze všech koutů světa – například z Norska, Peru, Mexika, Francie a dalších zemí.

Zahraje vám k tomu spousta známých kapel, můžete si zasoutěžit, nebo se kreativně vyjádřit na uměleckých workshopech. Čekají vás vystoupení plná adrenalinu a samozřejmě tradiční Miss Čarodějnice, tentokrát pod názvem Čarodějnice a Čaroděj roku . Celá akce začne 30. dubna v 12:00 hodin.

Žluté Lázně – I v areálu Žlutých Lázní se budou dít věci. Zabavíte tam nejen sebe, ale i svoje děti, pokud nějaké máte. Program pro ně začne v dětském koutku ve 14:00 a potrvá až do 21:00, takže na zlobení nebude čas.

Děti si můžou třeba nechat kompletně pomalovat obličej, nebo se naučit kouzlit a lítat na koštěti. No a vy to budete s něčím dobrým v ruce zpovzdálí sledovat a v pravou chvíli se do věci vložíte. Každopádně i tady se nakonec rozhoří velká čarodějnická vatra.

Stalin – Na letenském Stalinu letos poprvé proběhne akce Burn Stalin Burn. Pořádá jej venkovní kulturní centrum a bar Stalin, které spadá pod Containall. Užijete si fire show a vystoupení hned několika DJ´s. Jo a…tahle akce výjimečně není moc children friendly.

Mimopražské ohně

Kouzelný Český Krumlov – Pohádkově krásné prostředí středověkého města spojené s magií prvomájové noci si užijete v Českém Krumlově. A to se vším všudy. Bude čarodějnický rej, stavění májky, hudba i lampionový průvod. Prostě našlapaný program. A to ještě nevíte, že na 1. máje budou v rámci Dne otevřených muzeí a galerií v Krumlově volně přístupné výstavy a expozice. To stojí za výlet.

Telčské čarování – V sobotu od 14:00 do neděle 02:00 se u ohně ohřejete i v Telči. Odpoledne bude ve znamení dětských her a soutěží, v 19:00 ale vzplane vatra a v její záři se bude vybírat nejpovedenější maska čarodějnice. Ve 22:00 se pak dozvíte, jestli jste v tombole náhodou nevyhráli let balónem nad Telčí. Nebojte, bez hudby to nebude. To zařídí kapely Pár Teček, Kůrovec a Svahová dostupnost 12°. 

No a v neděli se bude od 12:00 podávat čarodějnický kotlík – směs masa a zeleniny pozvolna pečená v popelu z pálení vatry. Prostě stylovka.

Noční prohlídky zámku Moravská Třebová – Že je noc z 30.4. na 1.5. magická, to už je trochu ohraná písnička. Chcete se trochu bát? Zajeďte si na zámek v Moravské Třebové. Po setmění vás pustí do míst, ze kterých vám půjde mráz po zádech. Podíváte se do středověké mučírny i do alchimistické laboratoře mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21:00 a 22:00 hodin.

Olomouc – O tajemné Filipojakubské ozáří plameny i areál Výstaviště Flora – Smetanovy sady v Olomouci. A zaplní ho bytosti s magickou mocí. Těšit se můžete na opékání buřtů, atrakce pro děti, soutěž o ceny, vyhlášení nej masek, bohaté občerstvení, hasičskou pěnu, zapálení vatry (19:00) i ohňostroj s hudbou (22:00).

Další slety čarodějnic s bohatým programem se uskuteční ve Ždáru nad Sázavou, v Přerově, na hradě a zámku Staré Hrady, na zámku Loučeň nebo třeba i v Českém ráji. Máte jiná oblíbená místa? Do komentářů s nimi.

Přidat komentář