Tipy Zdraví

Víte, jak správně pečovat o pokožku v létě?

Péčer o pleť v létě

Když se řekne léto, určitě si představíte snědou pokožku, která je zároveň hebká, hladká a zářivá. Jenže sluneční paprsky, horké počasí a vysoká vlhkost mohou mít na vaši pleť tak trochu jiný účinek v podobě ucpaných pórů, vysušené šupinaté kůže či spálenin od slunce. Aby vaše kůže i v létě byla reklama na dokonalost, doplňte svou běžnou péči […]

Když se řekne léto, určitě si představíte snědou pokožku, která je zároveň hebká, hladká a zářivá. Jenže sluneční paprsky, horké počasí a vysoká vlhkost mohou mít na vaši pleť tak trochu jiný účinek v podobě ucpaných pórů, vysušené šupinaté kůže či spálenin od slunce. Aby vaše kůže i v létě byla reklama na dokonalost, doplňte svou běžnou péči o několik vychytávek.

Bez opalovacího krému nevycházejte

Chraňte svou pokožku před slunečním zářením a namažte se opalovacím přípravkem s ochranným faktorem 30 nebo vyšším, a to ideálně alespoň 20 minut před tím, než vyjdete ven na sluníčko.

Opalovacím přípravkem nešetřete, potřebujete nanést silnou vrstvu, běžné 200ml balení byste tak měly spotřebovat za 6 použití.

Při aplikaci opalovacího krému nezapomínejte ani na místa, jako je obličej, rty, nárty nebo vršek hlavy, které nepokrývají vlasy (majitelky spálené pěšinky by mohly jistě vyprávět).

Předejděte nedokonalostem pleti

V létě se více potíme, to je prostě fakt. Neprojevuje se to jen zpocenými mapami na oblečení, ale i vyrážkami a zvýšenou tvorbou akné. Krom deodorantu či antiperspirantu tak k nezbytné letní výbavě zařaďte i přípravky na čištění pleti. Určitě se vyhněte produktům, které pleť vysušují, jsou na olejové bázi a ucpávají póry.

Hydratace nutná je

Aby organismus zvládl vysoké teploty, dopřejte mu dostatek tekutin (ideálně čisté vody nebo neslazeného čaje). Odvděčí se vám mimo jiné i pružnou hydratovanou pokožkou. Její elasticitu můžete ještě podpořit pleťovými krémy (v letním období jsou díky své konzistenci oblíbené zejména lehké hydratační gely s ochranným faktorem),hydratačními tělovými krémy či sprchovými gely. V ideálním případě jednou týdně aplikujte také hydratační pleťovou masku.

Odlehčete make-up

Nechte svou pleť volně dýchat a při malování sáhněte raději po odlehčených verzích make-upů. Zkuste třeba oblíbené BB krémy, CC krémy nebo tónovací krémy. V pestré nabídce drogerie dm si určitě vyberete ten, který vám sedne nejlépe.

Krása začíná od nohou

Léto je období sandálků a otevřených bot. Proto nezapomínejte pečovat o svá chodidla. Pravidelně odstraňujte ztvrdlou kůži, vyživujte nehtovou kůžičku a mažte chodidla chladivým či pečujícím krémem.

To je ale jen hrstka tipů, jak se můžete o svou pokožku starat v horkých měsících. Nechte se inspirovat dalšími tipy na letní péči.

Přidat komentář