Trendy

Playstation VR: virtuální svět v podání Sony

Sony Playstation VR

Není žádným tajemstvím, že virtuální realita je momentálně největším lákadlem herního průmyslu. Své o tom ví samozřejmě také tvůrci konzole Playstation 4 ve společnosti Sony, a tak byla jen otázka času, kdy trh zaplaví svými „brýlemi do jiného světa“. Playstation VR si jistě nalezne dost příznivců, ale zároveň máš již nyní i dav odpůrců.

Ti největší nadšenci do virtuální reality už totiž často vlastní jeden z konkurenčních modelů z vyšší cenové kategorie, který nabízí lepší výkon i přesnější ovládání. Na to, že je ovšem cena Playstation VR (cca od 10 500 Kč) téměř o polovinu nižší než právě u těchto modelů, nemá se rozhodně za co stydět a pro běžné uživatele je ve většině ohledů plně dostačující. Pro uživatele, kteří nevlastní Playstation kameru a ovladače Move, je určena sada Starter Kit, která obsahuje vše potřebné. Její cena se pohybuje kolem 15 tisíc, což je oproti konkurenci stále přijatelné.

Sony Playstation VR

Sony Playstation VR

Obrovskou výhodou oproti jiným modelům kromě ceny, je propracovaný design a tvar brýlí, díky jemuž vás brýle na hlavě nijak neobtěžují a jejich hmotnost kolem 600 gramů téměř nepocítíte ani po několika desítkách minut. Prvních pár dní či možná spíše týdnů si také určitě vystačíte s balíčkem miniher, které jsou koncipovány právě tak, aby vás virtuální svět dostatečně ohromil a vyzkoušeli jste si jeho možnosti. Když se ale vše osaháte a budete si chtít opravdu pořádně zahrát (myšleno desítky hodin strávených u konzole herními nadšenci), asi narazíte. Přece jen titulů, které si náročný uživatel dokáže plně užít, zatím není mnoho, ale jistě se jich brzy dočkáme …

Nepřehlédněte

Přidat komentář