Trendy

Nintendo vsadilo na retro. Mini NES mizí rychlostí blesku

Nintendo Mini NES

Že se to před Vánoci hemží novinkami na každém rohu je normální a ve sféře vášnivých hráčů na konzolích tomu není jinak. Tahle novinka je ale přece jen trochu (nebo spíše hodně) jiná.

Nintendo Classic Mini NES je o 25 let mladší sestřičkou původní konzole, ale na první pohled to tak nevypadá. Tělo i ovladač vypadají jako exponáty z muzea historie elektroniky. Retro vzhled zdá se, ale hodně frčí.

Přestože konzole nabízí pouze 30 her a žádná rozšíření rozhodně nejsou v plánu, tak ty starodávně vypadající potvůrky vzbudily větší zájem, než čekali sami tvůrci. Ti nedostatečně zásobili řetězce a zákazníci tak už po pár hodinách prodeje zjistili, že Mini NES není k sehnání. Ovšem není třeba panikařit, další zásoby by měly dorazit kolem 5. prosince a nákup stylového dárku pod stromeček by neměl být ohrožen. Co vyvolalo takovou poptávku? Na vině nemusí být jen úžasný kousek pro pamětníky, ale také příznivá cena, pohybující se mezi 1700 – 1800 korun. Že by se položka „herní konzole“ z dopisu Ježíškovi dala přece jen odškrtnout?

Přehled her, které můžete na konzoli vyzkoušet

 

nes_mini_3

Nepřehlédněte i konkurenční konzoli Xbox One X.

Přidat komentář