Zdraví

Ultimátní zdravotní hacky, díky kterým se budete cítit skvěle

Lidské tělo patří k nejkouzelnějším mechanismům na planetě Zemi. A stejně jako na kterýkoli jiný mechanismus, i tělo se dá hacknout. Nasbírali jsme 15 vychytávek, které vám pomůžou vypořádat se s každodenními malými katastrofami. Budete se cítit skvěle na těle i na duši.

Když vás svědí v krku

svědící krk

Svědí vás vnitřek hrdla tak, že si do něj máte chuť strčit štětku na záchod? Tak to nedělejte, ono stačí poškrábat se v uchu. I když to zní možná divně. Stimulujete tím totiž nervy, které způsobují stahování krčních svalů. Což vás toho nesnesitelného pocitu rychle zbaví.

Když hůř slyšíte

sluch

Řešení je prozaické. Stoupněte se si blíž. Pokud chcete například rozumět rozhovoru, natočte se ke zdroji zvuku pravým uchem. To je totiž uzpůsobeno spíše k rozpoznání řeči, zatímco levé ucho zachytí lépe hudební tóny. Mohou za to různé funkce dvou mozkových hemisfér.

Když máte strach z jehel

injekce

Ten pocit, když injekce zajede pod kůži, si asi užívá málokdo. Ale nebojte, i na to máme trik. Aby vás to tolik nebolelo, snažte se v okamžiku vpichu kašlat. Výzkum prokázal, že kašlání způsobuje zvýšení krevního tlaku, čímž snižuje schopnost míchy přenášet pocity bolesti.

Když máte ucpaný nos

ucpaný nos

Ujistěte se, že vás nikdo nevidí. A pak postupujte následovně: na střídačku si tlačte jazykem na patro a ukazováčkem mezi obočí. Za 20 sekund by měl váš ucpaný nos povolit. Nebo můžete vyzkoušet několik rad, jak přírodní cestou bojovat proti rýmě.

Když jste přejedli těsně před spaním

přejedný

Tak v první řadě jste to neměli dělat. Po vydatném jídle byste měli počkat alespoň dvě hodiny, než se uložíte k spánku. No, ale to jste neudělali. A teď vás pálí žáha? Lehněte si na levý bok. Pak bude váš žaludek níž než jícen a žaludeční šťávy se hůř dostanou do hrtanu.

Když vás bolí zuby

bolení zubů

No tak v první řadě jděte co nejdřív k zubaři! Pokud hned nemáte tu možnost, vezměte kostku ledu a přiložte ji k dlani mezi palcem a ukazováčkem. Bolest zubu se tak sníží na polovinu. Stimulací nervů v této části dlaně způsobuje mírné znecitlivění a zabraňuje signálům bolesti, aby se dostaly k mozku.

Když krvácíte z nosu

krvácení z nosu

Vezměte kousek vaty a místo toho abyste si ji rvali do nosních dírek, pořádně ji přitlačte na horní dásně. Konkrétně přímo pod nosem, tam, kde máte takovou tu malou uzdičku. Krvácení z nosu se zastaví protože zablokujete tepny, prostřednictvím kterých krev proudí. Tento trik je tedy založen na principu škrtidla. Pokud se ovšem krvácení nezastaví během pěti až deseti minut, je třeba navštívit lékaře.

Když jste nervózní

nervozita

Foukejte si na palec. Ano, čtete správně. Váš palec má svůj vlastní tep a tím, že ho zpomalíte, můžete uklidnit váš srdeční rytmus. Kromě toho vás tato činnost donutí dýchat zhluboka, což má také uklidňující účinky.

Když vaše ruce usnou

necitlivé ruce

Znáte to. Vaše ruce ztratí cit a tváří se jako kdyby byly cizí. Tenhle pocit se objevuje kvůli skřípnutí nervů, které prochází skrz hrdlo. Takže protažením krku byste se nepříjemného pocitu znecitlivění měli zbavit.

Když vy usnout nemůžete

rychlý spánek

Když se ráno vzbudíte, okamžitě vstaňte a nevracejte se do ní do té doby, než budete potřebovat zase usnout. Tím naučíte svoje tělo spojovat postel podvědomě se spánkem. Dodržujte toto pravidlo bez výjimky a dost možná za nějaký čas usnete hned, jak se vaše hlava dotkne polštáře.

Když si potřebujete něco rychle zapamatovat

paměť

Text, který si potřebujete uložit do paměti, si několikrát přečtěte před spaním. Během spánku si váš mozek rovná veškeré během dne vstřebané informace do logického pořadí. A hlavně, některé z nich ukládá do dlouhodobé paměti. Dopoledne tak budete pravděpodobně text znát nazpaměť.

Přidat komentář