Trendy

Jasný cíl – pod nosem knír. Movember je tu.

movember

Zdraví vždy na prvním místě. Všichni to víme, jen se tím často neřídíme. A pánové obzvlášť. Rýmičku považují za to nejhorší, co je může potkat, ale bohužel to tak není. Jak muže přesvědčit, že prevence je důležitá, že za své problémy se nemusí stydět a že v tom nejsou sami? Jednoduše. Knírem.

Jak jistě každý vidí na první pohled, slovo Movember vzniklo spojením slov Mo – knír a November – listopad. Hlavní myšlenkou je tedy nechat si narůst a udržovat knír během celého listopadu. Proč? Protože právě tím vyjádříte podporu neziskové organizaci Movember Fundation i všem jejím příznivcům a bude to vidět na první pohled.

Organizace vznikla v roce 2003 v Austrálii a odtud se postupně rozšířila po celém světě, v ČR působí od roku 2009. Za svůj cíl považuje zvýšit povědomí o chorobách, jež postihují muže, především rakovině varlat a prostaty. Kromě těchto oblastí se Movember také zabývá osvětou v oblasti psychického a fyzického zdraví mužů. Organice se snaží docílit toho, aby se muži začali aktivně zajímat o své zdraví a v případě fyzických nebo psychických problémů byli schopni o těchto problémech otevřeně hovořit. A protože je to chlapská záležitost, vyznačuje se právě symbolem mužství – knírkem. I když se to leckterým lidem (hlavně dámám) zdá nemoderní a nevkusné, tak právě o tom to je. Vyvolat pozornost, upozornit, ale zároveň pobavit s dávkou nadsázky – to je účelem celé kampaně.

Celosvětově organizaci podporuje více než 5 milionů lidí, v ČR můžeme jmenovat například Jakuba Prachaře, Vojtu Kotka nebo Karla Šípa.

Stejně jako je „Move“ také součástí slova Movember, tak je také pohyb součástí podpory celé akce (jak krásně to do sebe vše zapadá, že?). Právě pohyb hraje v otázce zdraví nemalou roli, a pokud nemáte vůli a motivaci v jiných měsících, v listopadu je to prostě jiné. Jaký druh sportu na podporu si zvolíte, je jen na vás, ale jestli se vám to lépe táhne ve více lidech, zúčastněte se některé z oficiálních i neoficiálních akcí, které se budou jistě pořádat během celého listopadu.

Chcete do toho jít taky? Má to svá pravidla, bez kterých by to jistě nemělo smysl, takže se podívejte na ofiko stránky, zjistěte přesně, co a jak a zaregistrujte se. Je to výzva pánové, a stojí to za to.

Takový knír si také vyžaduje svou péči. Vosk, hřebínek, olej (ano, to jako vážně) i další pomůcky můžete použít, aby vaše chlouba byla v dokonalém stavu (pořád mluvíme o kníru), ale jistě to ten jeden měsíc zvládnete i bez toho.

Průběh českého Movemberu můžete sledovat na ofiko facebook stránkách.

Přidat komentář