Day One 2
Jednoznačně se jedná o tu nejlepší aplikaci na bázi kalendáře. Day One však není jen jím, ale slouží i jako váš deník. Jde pojistit přístupovým kódem, nebo je k jeho spuštění nutný správný otisk prstu pomocí nastaveného Touch ID. K jednotlivým záznamům můžete přidávat štítky, podle kterých v nich lze i velice přehledně vyhledávat. Přiložit lze i až deset fotografií.
Každý záznam si pak bere informace o vaší poloze a aktivitě – pokud mu to dovolíte. Když si pak příspěvek prohlížíte, na mapě vidíte, kde jste jej vložili, kolik jste za daný den před jeho vložením ušli kroků, jaké bylo počasí atd. Data zálohuje na iCloud nebo na vlastní Day One server. Protože má i OS X aplikaci, vaše informace můžete mít dostupné i tam. Ač je Day One hodně zručným, slouží spíše k zaznamenání toho, co bylo, než k tomu, co vás teprve čeká.
Chcete naučit cizí jazyky (angličtinu, španělštinu, atd.) a nemáte čas, nebo peníze na jazykovku? Vyzkoušejte nepoužívanější aplikace na studium cizích jazyků zdarma.
Aplikaci Day One 2 můžete stáhnout zde.
Nejrozšířenější a pravděpodobně i nejznámější aplikací pro čtení článků v offline režimu je titul Pocket. Ať už jste v internetovém prohlížeči, na Facebooku, ve čtečce RSS kanálů, nebo kdekoli jinde, stačí vám do Pocketu odeslat URL odkazu. Po načtení appky v ní pak bude vámi vybraný článek nebo příspěvek připraven k offline přečtení.
Aplikace obsahuje i mikrosociální síť, ve které můžete své články sdílet s ostatními a oni naopak s vámi. Tím zde funguje i jisté sledování vybraných uživatelů. Interakce je zatím přítomna jen v podobě označení článku jako repost a „To se mi líbí“, komentáře ale jistě brzy přibudou.
Aplikaci Pocket najdete ke stažení zde.
Snapseed
Snapseed je nejuniverzálnější aplikací pro komplexní úpravu fotografie. Umí sice i fotografovat, to ale bez jakýchkoli pokročilejších funkcí, proto můžete snímek s klidem cvaknout nativní aplikací Fotoaparát.
Titul zvládá základní úpravu snímku (jas, kontrast, sytost, atmosféra, světla, stíny, teplota barev), ale i tu pokročilou v podobě bodového výběru, zvýraznění detailů či úpravy perspektivy. Paleta je široká i v nabídce filtrů, kdy můžete fotografii aplikovat rozostření objektivu, módní lesk, tonální kontrast, drama efekt, grunge styl, starou klasiku nebo noir atd. Vložit lze i dnes už ne příliš populární rámečky.
Snapseed si můžete nainstalovat do svého telefonu zde.
Google Translate
Mít ve svém telefonu nekonečný překladový slovník cizích jazyků se rozhodně hodí. Může vám pak být jedno, jestli jedete jen za humna nebo až někam do tramtárie. Obsahuje snad všechny jazyky, kterými se běžně mluví.
Pokud si daný jazyk stáhnete do paměti telefonu, funguje i offline, což oceníte hlavně mimo Evropskou unii. Navíc umí i překládat textu bez toho, aniž byste jej museli do aplikace psát. Stačí jej nadiktovat, anebo na něho nasměrovat svůj telefon, který jej pomocí kamery fotoaparátu přeloží přímo v jeho rozhraní.
Slovník Google Translate najdete zde.
Spendee
Peníze až na prvním místě. Pokud se vám ty vaše často rozkutálí na všechny světové strany a pokud nevíte, za co jste je rozfofřili, Spendee vám to poví. Tedy alespoň za předpokladu, že si do něho bude každou vydanou korunu poctivě zapisovat.
Vyjma výdejů samozřejmě umí i příjmy. V přehledných koláčích a grafech tak vidíte, kolik jste vydělali, kolik jste utratili a jaké je vaše bilance. To vše i v notifikačním centru a navíc zdarma. Pokud si tedy nechcete připlatit za prémiové funkce typu sdílení, více použitých peněženek naráz nebo správu více účtu najednou.