Trendy

Nová generace smartphonů od Samsungu představena

Samsung Galaxy S8

Vždy, když si myslíme, že už výrobci nemají čím překvapit, přijdou se svou novinkou a přesvědčí nás o opaku. Nejinak tomu bude jistě i u nových modelů Samsungu Galaxy S8 a S8 Plus. Ty byly představeny teprve 29. března a přesto už témata o nich zaplavila internet.

Dominantou obou mobilů je na první pohled displej. Ten je rozdílný oproti předchozí generaci a nabízí větší úhlopříčku i při zachování rozměrů. Jak toho výrobci docílili? Ztenčili raméčky, vzdali se loga na přední straně a zmizel také známý ovládací panel ve spodní části telefonu. Pokud by se někdo zalekl, že tím pádem chybí senzor otisků prstů, nepanikařte. Byl jen přemístěn na zadní stranu, k fotoaparátu. Abychom se ale vrátili k podstatě – zaoblení, velikost a rozlišení displeje nabízí opravdu nový zážitek při používání telefonu. Můžete o tom pochybovat, ale to jen do chvíle, kdy telefon uvidíte na vlastní oči, to nám věřte.

Další vlastností, která v recenzích jistě vyjde kladně, je výkon obou S8 modelů. Ten bude pravděpodobně tím nejlěpším, co se objeví na pultech obchodů. Operační paměť 4 GB také není k zahození a vnitřní prostor skýtá 64 GB s možností rozšíření pomocí paměťové karty.

Jako vždy nabízí Samsung také špičkový fotoaparát, tedy vlastně oba. Ten zadní bude mít zřejmě opět osvědčené rozlišení 12 megapixelů, sekundární kamera by však měla nabídnout rozlišení 8 megapixelů, což je další posun oproti předchozím modelům.

Pro náročné uživatele možná ještě předchozí parametry nebyly ničím lákavým, co ale jistě zvedne pár zarputilců ze židlí, je využití Samsungů S8 a S8+ jakožto stolního počítače. O žádný vtip se nejedná a výrobci si dali na konceptu poměrně záležet. Pokud si zakoupíte stojánek k tomu určený, zapojíte monitor, myš a klávesnici – máte vmžiku stolní počítač se systémem Android. Již zmíněný stojánek by pak měl být kompatibilní i s nástupci současné generace, takže by se při jeho pořízení mohlo jednat o jednorázovou investici.

Samsung Galaxy S8

Každý už nejspíše slyšel o Siri, což je jedna z těch věcí, které drží Apple v náskoku nad konkurencí. I to by se ale mohlo změnit. Oba nové telefony společnosti Samsung totiž nabídnou také formu umělé inteligence – virtuálního asistenta Bixby. Bohužel, stejně jako Siri, ani Bixby prozatím nebude v českém jazyce, takže si u nás výrobci tak úplně nešplhnou.

Datum vydání je určeno na 28. dubna, ovšem předobjednávky už jsou v plném proudu. Milovníci zlatého provedení zapláčou, protože tato generace sází na černou, šedou, stříbrnou a fialovou.

Doporučená cena je 21 999 Kč pro Samsung S8 a 24 999 Kč pro verzi Plus. Dostupný bude v obchodech Alza.cz, Mall, Datart, Kasa.cz a dalších.

Přidat komentář