Trendy

Microsoft Surface – luxus dorazil i k nám

Microsoft Surface

Zatímco na jiných trzích už nějaký ten pátek notebooky nové generace Microsoft Surface figurují, v českých prodejnách se tato novinka teprve rozkoukává. Jestli má tento vysoce designový produkt šanci na úspěch je velkou neznámou. I přes své kvality je totiž dosti drahou záležitostí.

Cena v zahraničí začíná na necelém tisící dolarů, což samozřejmě není málo, ale připravte se na to, že u nás si ještě připlatíte. Daň a náklady na provoz našponovaly cenu až na nějakých 31 tisíc korun, a to je ještě v té „horší“, tedy méně výkonné verzi s nižší pamětí. Cena lepšího provedení startuje na částce 38 990 Kč, což z tohoto laptopu činí kousek, který jen tak dětem za vysvědčení nekoupíte. I tak si jistě nalezne své příznivce, především v řadách náročných uživatelů.

Téměř celá konstrukce je hliníková, což zaručuje vyšší odolnost. Okolí klávesnice je potaženo textilií, která bude vaším rukám příjemnější, než si dokážete představit. Velkým lákadlem je také mimořádná výdrž, od níž výrobci slibují až 14,5 hodiny provozu – to je o 2,5 hodiny více než nabízí MacBook Air od Applu. Řada také nabízí další zástupce, například tablety Microsoft Surface Book nebo Pro 4 a hojně se už dlouhou spekuluje také o Microsoft Surface Phone … Že by nás čekala Microsoft revoluce?

2 komentářů

Přidat komentář